3 powody dla których warto wezwać pomoc drogową

Pomoc drogowa niemal zawsze z automatu kojarzy nam się z problemami. Wypadek, kolizja, awaria samochodu, czy inne zdarzenie komunikacyjne, którego jesteśmy uczestnikiem, to najczęstsze sytuacje, w których szukamy wsparcia ze strony pomocy drogowej.

Laweta nie zawsze oznacza konieczność poniesienia wydatków

Laweta bardzo często kojarzy nam się z koniecznością wniesienia opłaty za skorzystanie z konkretnej usługi. Otóż nie zawsze musi tak być.

Na ten moment wiodące prym na rynku Towarzystwa Ubezpieczeniowe prześcigają się w przygotowywaniu propozycji ubezpieczeń z zakresu assistance na wypadek zdarzenia drogowego.

Jeżeli jesteśmy w stanie uiścić opłatę w wysokości kilkunastu złotych na rok, nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z podstawowymi zdarzeniami, których konsekwencją będzie unieruchomienie pojazdu.

Jeśli zdecydujemy się na szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej możemy być pewni, że w przypadku nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji na drodze, będziemy mogli liczyć na pomoc. Nie ma tutaj znaczenia miejsce, w którym się znajdujemy, ponieważ z reguły droższe pakiety nie mają obwarowania w kontekście limitu kilometrów.

Wsparcie pomocy drogowej zostanie nam także udzielone bez względu na porę dnia, czy nocy. Wygląda więc na to, że z solidnym pakietem ubezpieczeniowym możemy czuć się bezpiecznie.

Kiedy pomoc drogowa ratuje nas z opresji?

W istocie wezwanie pomocy drogowej, nawet jeżeli wymaga wniesienia opłaty gotówkowej, może okazać się mimo wszystko dla nas korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Kiedy zachodzi taka przesłanka?

Z pewnością jedną z takich sytuacji jest wystąpienie awarii na autostradzie. Postój na drodze płatnej oraz holowanie pojazdu jest tam surowo zabronione pod rygorem uiszczenia mandatu.

W sytuacji gdy zostajemy zmuszeni do wezwania lawety powinniśmy mieć na uwadze, że jest to nie tylko jedyne wyjście na zastosowanie się do przepisów ruchu drogowego, ale także możemy wówczas być pewni, że dojedziemy bezpiecznie i bez dodatkowych konsekwencji do wybranej przez nas lokalizacji.

Pomoc na miejscu przy drobnej awarii

Jeżeli znaleźliśmy się w nietypowej sytuacji i potrzebujemy pomocy, to również w takiej chwili możemy się poratować telefonem do zaufanej firmy, która świadczy szeroko rozumiane usługi pomocy drogowej.

Drobna awaria, konieczność odpalenia samochodu na kable, czy brak koła zapasowego, to tylko niektóre okoliczności z jakimi na co dzień spotykają się kierowcy lawet.

Reasumując – warto mieć zapisany w liście kontaktów numer telefonu do pomocy drogowej, która świadczy swoje usługi 24h/dobę, ponieważ nigdy nie wiadomo, co i gdzie może się nam przytrafić. Wśród specjalistów, którzy działają non stop są ludzie z Pomocy Drogowej w Katowicach i okolicach. Znajdziemy ich pod adresem strony www.e-laweta.com.pl lub pod numerem telefonu 508 738 707

One Response to 3 powody dla których warto wezwać pomoc drogową

  1. Ważne jest aby zawsze mieć jakieś wizytówki sprawdzonych lawet w samochodzie bo jak przychodzi co do czego to mamy problem ze znalezieniem tego w internecie. Wiem coś o tym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge