Coraz więcej Polaków kupuje nowe samochody

Czwartek rozpoczynamy optymistycznym akcentem. Z najnowszych ewidencji wynika, że Polacy coraz częściej odwiedzają salony decydując się na zakup fabrycznie nowego auta!

Jak podaje instytut Samar, w poprzednim miesiącu zaobserwowano w Polsce 23 578 nowych samochodów osobowych. To blisko o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niż w analogicznym czasie ubiegłego roku! Które z aut cieszą się najogromniejszym zamiłowaniem?

Okazuje się, iż szczególnymi względami obdarzamy samochody klasy kompaktowej. Na czołowym miejscu uplasowała się, liderująca na aktach sprzedaży od nastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zarejestrowano w naszym kraju 964 nowe auta tego typu, jakie ukochali sobie nie jedynie kupujący indywidualni, ale również firmy.

Wielkim zdumieniem jest numer 2. Z wynikiem 744 wyprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Warto nadmienić, że we wrześniu zeszłego roku auto zajmowało odległe, siódme miejsce porównania.

Ostatnie miejsce podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Tworzony w Gliwicach kompakt znalazł we wrześniu 738 klientów.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano kolejny bestseller z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Pomimo że w Paryżu przedstawiono właśnie następną generację, miniona ciągle raduje się dużym powodzeniem. W zeszłym miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 tych pojazdów. Pierwszą piątkę kończy Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge