Firma Gastro – usługi cateringowe

Podręcznikowa definicja cateringu zawiera wykonanie oraz zapewnienie gotowych dań do lokum przeznaczenia. Słowo „gotowych” jest w tym wypadku ważne, gdyż oznacza ono, iż potrawy wykonywane są w innym pomieszczeniu niż to, w jakim są potem konsumowane. Jest to jednakże formuła niepełna, gdyż w jej świetle przysługi cateringowe byłyby świadczone przez dowolny lokal gastronomiczny realizujący sprzedaż wyżywienia na wynos i zajmujący się dystrybucją tego jedzenia – więc wszystkiego modelu pizzerie albo restauracje z kuchnią egzotyczną.

Okazuje się, iż sprzedaż i wysyłka jedzenia na wynos jest zaledwie jednym z aspektów funkcjonowania firm cateringowych, albowiem główna forma ich działalności polega nie jedynie na wykonaniu oraz przekazaniu jedzenia, ale na kompleksowej organizacji przyjęć lub szeroko pojętej kucharskiej obsłudze różnych wydarzeń, takich jak proseminaria lub debaty. Innymi słowy, usługę można zdefiniować cateringową jedynie wówczas, kiedy skupia w sobie zarówno kulinarne, jak i logistyczne działania mające na celu obsługę dowolnego wydarzenia. Warto zaznaczyć, iż wartość VAT na usługi cateringowe wynosi 8%.

Strona www: http://www.catering-gastro.info/

3 Responses to Firma Gastro – usługi cateringowe

  1. Dobrze, że coraz wiecej takich firm cateringowych jest wszedzie, bo ludzie maja coraz mniej czasu na przygotowywanie posilkow. To jest ogromne ulatwienie.
    Marta ostatnio opublikował…Naturalne metody powiększania biustuMy Profile

  2. Każda firma oferująca swoje usługi cateringowe jest także odpowiedzialna za transport jedzenia 🙂
    Natalia ostatnio opublikował…Przyczyny łupieżu pstregoMy Profile

  3. Nie spodziewałem się, że catering zajmuje się także innymi sprawami. Będę musiała się w to zagłębić.
    Basia ostatnio opublikował…Zestawienie najskuteczniejszych kremów przeciwzmarszczkowychMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge