Czy mobbing to sytuacja bez wyjścia?

detektywMobbing. Pojęcie stosunkowo nowe i coraz częściej pojawiające się w mediach. Niestety faktem jest, iż zjawisko mobbingu, czy inaczej prześladowania podwładnego lub pracownika w miejscu pracy, nie pojawiło się wczoraj. Według detektywa niepokojące także to, iż w polskich firmach to patologia coraz częściej  występująca.

Znamienną cechą mobbingu jest jego publiczny charakter. Mobber, czyli osoba stosująca mobbing, ucieka się do przeróżnych działań.  Krytykowanie, groźby zwolnienia z pracy, czy wulgarne wyrażenia to tylko niektóre z nich. Mają one na celu ośmieszenie pracownika, umniejszenie jego poczucia własnej wartości, stworzenie wobec niego negatywnego nastawienia pozostałych współpracowników, a wreszcie także i pozbycie się go z pracy.

Detektyw zaznacza, że ofiarami mobbingu padają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, bez względu na wiek, czy rodzaj zajmowanego stanowiska.  W znacznej części zachowania prześladowcze dotyczą poszczególnych jednostek, a nie całych grup pracowniczych. Mobberem natomiast może być nie tylko pracodawca, ale i przełożony, czy nawet współpracownik.

Pocieszający jest jednak fakt, iż prześladowcy nie są w świetle prawa bezkarni. Trzeba podkreślić również to, że pracodawca zobligowany jest do przeciwdziałania mobbingowi. Stąd też poszkodowani mogą na przykład złożyć pozew do sądu pracy o odszkodowanie, czy napisać skargę do Państwowej Inspekcji Pracy oraz ubiegać się o odszkodowanie pieniężne.

To wszystko wymaga jednak zgromadzenia dowodów obarczających mobbera, co nie zawsze jest sprawą prostą. W takiej sytuacji niezwykle pomocy okazuje się być detektyw Warszawa.

Biuro Detektywistyczne Rangotis dostępne pod adresem internetowym http://www.detektyw.com.pl/ fachowo, dyskretnie oraz przy użyciu najnowszych środków technicznych i technik śledczych, gromadzi materiał wykazujący winę dręczyciela, na przykład w postaci filmów, czy zarejestrowanych rozmów.

Z uwagi na niezwykle delikatną i trudną specyfikę owej problematyki, wszelkie działania poprzedza dogłębna analiza problemu i rozmowa z ofiarą, a każda sprawa zwieńczona jest dostarczeniem szczegółowego raportu wraz z dokumentacją dowodową.

One Response to Czy mobbing to sytuacja bez wyjścia?

  1. Patrzac po tym co sie dzialo w takiej szlachetnej paczce to mobbing naprawde moze byc wszedzie…
    Sylwia ostatnio opublikował…Przedstawiamy skuteczny krem nawilżający do twarzyMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge