Montaż instalacji fotowoltaicznej

panele fotowoltaiczneBaterie słoneczne i montaż całej instalacji fotowoltaicznej jest wbrew pozorom łatwa i możliwa do wykonania przez każdego zainteresowanego przyszłego użytkownika we własnym zakresie i własnymi siłami. Przed przystąpieniem do zakupów warto się jednak dokładnie rozeznać i zaznajomić z najistotniejszymi wskazówkami dotyczącymi odpowiedniego doboru komponentów, co pozwoli uniknąć pieniędzy wyrzuconych w przysłowiowe „błoto” bądź mało wydajnej pracy systemu.

Pierwszym krokiem jest określenie wielkości panelu słonecznego w stosunku do posiadanego akumulatora. Jak łatwo się domyślić – nie może być za duża ani za mała. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zarówno przy zbyt małych, jak i zbyt dużych bateriach akumulator będzie ulegać niszczeniu, co w skrajnych przypadkach doprowadzić może nawet do jego eksplozji. Jeśli chodzi o akumulator, nie ma najmniejszego znaczenia czy będzie on kwasowy, żelowy czy AGM. Musi jednak być przeznaczony koniecznie do pracy cyklicznej, ponieważ w innym wypadku jego żywotność ulegnie znacznemu skróceniu. Aby jak najbardziej wydłużyć czas pracy należy pamiętać, że im mniejszy poziom rozładowania, tym większa ilość cykli. Kolejnymi niezwykle istotnymi elementami instalacji są inwerter i regulator ładowania.

W obu przypadkach należy się wystrzegać urządzeń „bezfirmowych” lub chińskich, które przynieść nam mogą jedynie rozczarowanie. Baterie słoneczne nowej generacji używane do zasilania oświetlenia lub produkcji prądu to doskonałe i, wszystko wskazuje na to, że przyszłościowe rozwiązanie energetyczne. W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub bezpośrednio do siedziby sklepu w Warszawie.

Więcej – www.fotowolt-instal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge