Początki kariery na studiach

praca dla studentekOkres studiów nierozerwalnie kojarzy się z nowymi znajomościami, imprezami i eksperymentami. To także doskonały czas na pierwsze próby z pracą, zrobienie oszczędności i budowa swojej przyszłej pozycji zawodowej.

Czasu studiów nie wolno zignorować. To najlepszy czas, jeśli chodzi o naukę, zdobywanie nowych doświadczeń i łatwe zarobienie pieniędzy. Po studiach bardzo często trzeba już podjąć normalną pracę na etat i nie ma czasu, ani możliwości na próby i błędy.

Wielu studentów rozpoczyna przygodę z pracą właśnie w czasie studiów. Zwłaszcza jeśli wyjechali na nie do innego miasta i zmuszeni są do wynajmowania pokoju w akademiku bądź mieszkania blisko uczelni, co nie jest tanie. Na szczęście rynek pracy jest dynamiczny i otwarty, a ten kto chce znaleźć pracę, prędzej czy później ją odnajdzie. Jakie perspektywy mają studentki poszukujące zatrudnienia w czasie studiów? Bardzo szerokie, ale zacznijmy od początku.

Przede wszystkim studentki mogą znaleźć pracę w szeroko pojętej gastronomii, jako kelnerki bądź barmanki. Choć jest to ciężka praca, przy której nie rzadko trzeba zarywać noce, to w przypadku bardziej obleganego lokalu i lepszych predyspozycji, możliwy jest bardzo dobry zarobek z napiwków, często przewyższający ustaloną pensję z pracodawcą.

Drugim, bardzo częstym kierunkiem, w którym zmierzają studentki są agencje hostess, modelek oraz banki twarzy, które bardzo często poszukują młodych i atrakcyjnych dziewczyn do reklam, sesji zdjęciowych i filmów. Jedną z takich stron jest 1escortgirls.co.uk. Najczęściej trafia się oczywiście praca jako hostessa, ale od czegoś trzeba zacząć. Historie opisywane w gazetach potwierdzają, że warto imać się rozmaitych zajęć, bo być może gdzieś znajdzie się uważny obserwator mogący zaproponować naprawdę intratne zajęcie.

W ten sposób możliwe jest również podjęcie pracy, jako kobieta do towarzystwa. Choć zajęcie to może kojarzyć się negatywnie, to należy podkreślić, że nie jest to synonim prostytucji. Zadaniem dziewczyny zajmującej się tym fachem jest zapewnienie towarzystwa swojemu klientowi podczas różnego rodzaju spotkań, konferencji, imprez towarzyskich i biznesowych, a także wyjazdów krajowych i zagranicznych. W zamian kobiety otrzymują wynagrodzenie pieniężne, bądź ekwiwalenty w postaci biżuterii, odzieży czy gadżetów. Jest to bardzo dochodowe zajęcie, które wymaga jednak określonych predyspozycji, czyli urody, inteligencji, wiedzy ogólnej i obycia w towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge