Porady dla fotografa ślubnego, czyli co zrobić by nie zepsuć ślubu młodej parze

fotografia ślubna nad wodąFotografia ślubna nie różni się za bardzo od innych rodzajów tego zajęcia, dlatego właśnie należy do niej podejść jak do każdej innej fotografii. Podobnie jak w przypadku innych zleceń, należy wziąć pod uwagę preferencje klienta i dostosować się do jego wymagań. Nie wolno zapominać też, że ślub to najważniejsza chwila w życiu dwojga ludzi. Dobrze by było więc im tego dnia nie zepsuć. Poniżej kilka porad dla fotografów, jak dobrze zrealizować zlecenie. To także porada dla pary młodej odnośnie tego, czego wymagać od fotografa czy kamerzysty.

Po pierwsze – przygotuj się do opowiedzenia historii.

Każdy ślub i wesele to pewna historia. W tym wypadku początek historii nowej drogi życia dwojga młodych ludzi, którzy chcą sobie przysiąc miłość aż po grób. Warto przygotować się do wesela obmyślając historię, którą chcielibyście opowiedzieć za pomocą zdjęć. Jeśli zdjęcia będą spójne i będą stanowić swego rodzaju ciągłość, dużo łatwiej sklei się z nich opowieść.

Po drugie – bądź z nimi jak najdłużej.

Warto przyzwyczaić młodą parę do obiektywu. Początkowo speszeni, później mogą bardziej się otworzyć, dzięki czemu otrzymacie lepsze i często bardziej intymne zdjęcia. Dzięki temu zdjęcia nabiorą osobistego wymiaru i nie będą jak wszystkie inne. Do zdjęć, które wyrażają bliskie relacje chętniej wraca się po latach. Obecność przy młodej parze w trakcie przygotowań może mieć również wymiar humorystyczny. Z perspektywy czasu, stresujące chwile przed ślubem i weselem mogą wydawać się śmieszne i do takich zdjęć również chętniej się wraca.

Po trzecie – poznaj otoczenie.

Rozeznajcie się w otoczeniu. Sprawdźcie gdzie będzie najlepsze światło, gdzie najlepiej się ustawić i gdzie będzie po kolei przebywać młoda para i ich bliscy. Jeśli się zgubicie, nie zrobicie dobrych zdjęć, a państwo młodzi nie będą zachwyceni z poziomu waszych usług. Przed ceremonią zaślubin porozmawiajcie również z księdzem. On może podpowiedzieć, gdzie mogą wyjść najlepsze ujęcia – prowadził już za pewne nie jedno wesele.

Po czwarte i ostatnie – bądź skoncentrowany

Ślub i wesele to czas zabawy, jednak nie zapominajcie, po co tu jesteście. Ślub i wesele to czas waszej pracy. Możecie ewentualnie uzgodnić z młodą parą warunki waszego uczestnictwa w weselu, ale to kwestia indywidualna.

Autor tekstu: F4pictures.pl – Fotograf Bielsko Biała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge