Jak puchowe poduszki Ludwika wpływają na sen?

15-poduszki-kołdry-ludwika-pościel-to-1

Sen jest niezbędny do regeneracji organizmu, dlatego trzeba zadbać nie tylko o jego ilość, lecz także o jakość. W tym celu warto odpowiednio urządzić sypialnię oraz zadbać o elementy wyposażenia łóżka.

Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Zdrowy sen jest potrzeby do regeneracji organizmu oraz dobrego samopoczucia. Zbyt mała ilość, jak i słaba jakość snu powoduje w ciągu dnia rozdrażnienie, problemy z koncentracją oraz zaburza pracę układu nerwowego. Dlatego sypialnia powinna być urządzona w taki sposób, aby zapewniać spokój i wyciszenie po całym dniu. Jak urządzić sypialnię, aby dobrze spać? Ściany warto pomalować na kolor, który nie powoduje pobudzenia. Znakomicie sprawdza się jasny błękit, który kojarzony jest ze spokojem i harmonią. Poza tym meble również powinny komponować się z barwami ścian. Dzięki temu uzyskamy spójny efekt wizualny, który ułatwi wyciszenie. Kluczowym czynnikiem zdrowego snu jest cisza nocna. Dlatego w sypialni należy wyłączyć wszelkiego rodzaju urządzenia, które emitują nawet ciche dźwięki. Jeżeli przez okno wpadają promienie światła, np. z pobliskiej lampy, to warto założyć rolety. Dzięki temu uzyskamy prawidłowe zaciemnienie pomieszczenia, co pozytywnie wpłynie na jakość nocnego wypoczynku. Ważna jest również optymalna temperatura, która zapewni nam największy komfort snu. Przed ułożeniem się do łóżka warto przewietrzyć sypialnię, aby wpłynęło do niej więcej tlenu. Kluczową rolę pełni jednak poduszka, na której śpimy oraz jej wypełnienie.

Czym jest puch i jakie ma zalety jako materiał na pościele?

Puch naturalny znany jest od najdawniejszych czasów i używany był jako materiał wypełniający kołdry, pierzyny i poduszki. Cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu zapobiega poceniu się. Dzięki temu pościele puchowe oddychają razem, z nami. Zapewniają ciepło i jednocześnie zapobiegają przegrzewaniu się. To sprawia, że zachowują czystość i nie gromadzą roztoczy. Dzięki zastosowaniu pościeli puchowej możemy przykręcić na noc kaloryfer. Kołdry i poduszki puchowe są lekkie i sprężyste, przez co różnią się od dawnych ciężkich pierzyn naszych babć.

Pościele puchowe Ludwika

Wysokiej jakości kołdry i poduszki znajdują się w ofercie firmy Ludwika. Do popularnych należą poduszki do spania 40×40. Ich wypełnienie w 100% stanowi naturalny gęsi puch, pierwszego gatunku, wymieszanego z drobnymi piórkami. Dzięki temu poduszki posiadają optymalne właściwości, które zapewniają wygodę podczas snu i wpływają na jego jakość. Zanim surowiec trafi do wnętrza poduszek, najpierw poddawany jest praniu oraz dezynfekcji. Dzięki temu jest pozbawiony alergenów oraz roztoczy. Pokrycia poduszek wykonane są z bawełny oraz obszyte specjalną bizą, która uszczelnia i zapobiega przed wypadaniem puchu. Nie należy ich prać, ani poddawać obróbce chemicznej, aby nie straciły swych właściwości. Znakomicie podczas snu spisuje się poduszka 40×40, którą można wygodnie umieścić pod głową, aby uniknąć napięcia szyi. Z tego względu należą do jednych z najczęściej wybieranych elementów wygodnej pościeli.

Zdrowy sen wpływa na dobre samopoczucie i zdrowie. Dlatego warto zainwestować w puchową pościel, ponieważ ta inwestycja zwróci nam się w postaci zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge