Światowej klasy dozowniki na ręczniki papierowe HiG

11 dozownik na ręczniki papierowe higWśród podstawowego wyposażenie toalety w miejscu pracy czy przestrzeni publicznej, obok dozowników na mydło, koszy na śmieci czy odpowiednich pojemników na duże rolki papieru toaletowego, znaleźć się powinien dozownik na ręczniki papierowe. Często ręczników używa się równolegle do suszarek, dając gościom czy klientom możliwość wyboru, jaki sposób wysuszenia rąk jest dla nich wygodniejszy. Ponadto w miejscach, gdzie z łazienki korzysta raczej kilkanaście niż kilkaset osób jednorazowy wydatek na suszarkę nie zwróci się od razu, tak więc papierowe ręczniki wciąż są ekonomicznym rozwiązaniem.

Dostępne są dwie formy takich jednorazowych ręczników – najpopularniejsze składane, tak zwane ZZ, nazywane tak od kształtu złożenia, oraz ręczniki w rolce. Te pierwsze przez wiele osób uważane są za wygodniejsze w użyciu, stąd też większa ich popularność. Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji, opłacalności, jak i jakości samego pojemnika. Wybierając pojemnik na ręczniki papierowe ZZ, spotkamy przede wszystkim uniwersalne modele, o standardowych wymiarach, do których pasują ręczniki większości producentów. Są również i firmy, które wypuszczają dedykowane pojemniki i własny rozmiar ręczników, tak więc zobligowani jesteśmy kupować wkłady wyłącznie od danego producenta. Nie jest to, wbrew pozorom, rozwiązanie wcale zawsze droższe niż uniwersalny dozownik. Różnice owszem, bywają, ale nie aż tak znaczne, producent wcale nie musi zwiększać swoich swoich cen, gdyż na pewność, że będziemy jego stałymi klientami. Jest więc to wyłącznie kwestia wygody i tego, gdzie zaopatrujemy się w materiały higieniczne i jakie ręczniki są tam dostępne. Jeżeli więc decydujemy się na dedykowany zestaw, sprawdźmy u swojego dostawcy i porównajmy ceny.

Dozownik na ręczniki papierowe składane pomieści kilkaset listków. Pakiety ręczników kupujemy już odpowiednio złożone w taki sposób, że przy wyciągnięciu jednego listka, od razu częściowo wysuwa się następny, który można potem bez trudu chwycić i wyciągnąć. Uzupełnianie wymaga tylko włożenia takiego wkładu z pakietem złożonych odpowiednio ręczników w całości do dozownika.

Pojemniki na ręczniki papierowe produkowane są także dla ręczników w rolkach, które różnić się mogą długością oraz, podobnie jak te składane, kolorem, ilością warstw i grubością. Rolka może być umocowana pionowo lub poziomo, natomiast aby skorzystać z ręcznika, trzeba samodzielnie oderwać sobie potrzebną ilość. Nowinką są również podajniki bezdotykowe, elektroniczne. Klasyczny pojemnik na ręczniki papierowe to jednak wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w różnych miejscach oraz cieszy się dużą popularnością. Najczęściej wybierany typ podajników oraz składane ręczniki pozwalają ekonomicznie dozować zużycie ręczników, wysuwając po jednym na raz. Przy czym dostępne są różne modele, które nierzadko mają ciekawy, atrakcyjny wygląd, czy to z półprzeźroczystymi elementami obudowy, w których od razu widać, jaki został zapas ręczników, czy to zasłaniające całe wnętrze.

Sprawdź aktualne promocje na dozowniki ręczników papierowych marki HiG dostępne w sklepie Higieniczny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge