Szczelne budynki i brak świeżego powietrza

11.ogrzejObecnie ludzie bardzo dbają o swoje domy. Nieustannie się o nie troszczą, modernizują, dodają do nich lepsze udogodnienia. Bardzo wiele ludzi ociepla swoje domy, by jak najbardziej ograniczyć straty ciepła, szczególnie w okresie grzewczym. Jednak ma to też swoje minusy, bo kiedy dom nie jest specjalnie docieplony, to posiada naturalną wentylację.

Dlatego powietrze swobodnie przepływa przez ściany, okna i drzwi, a w domu jest w miarę świeże powietrze. W domach szczelnie izolowanych, jest problem z dostępem do świeżego powietrza, bo całe zużyte powietrze jest zatrzymywane w domu i dlatego jest ono nie za bardzo korzystne dla mieszkańców. Jest jednak rozwiązanie, które można w takiej sytuacji zastosować i mieć nie tylko solidnie ocieplony dom, ale i świeże powietrze na co dzień w każdym pomieszczeniu w domu.

Mianowicie można zastosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która jest teraz bardzo popularna. Dzięki wentylacji mechanicznej, można zaoszczędzić sporo ciepła, ponieważ specjalny wymiennik ciepła który znajduje się w rekuperatorze, odzyskuje ciepło z wydalanego powietrza, by potem ogrzać nim nawiewane powietrze. Dzięki temu ogranicza się straty ciepła, co jest bardzo istotne. Ponadto wentylacja ta zapewnia stale czyste powietrze w pomieszczeniach, a także optymalną temperaturę. Dzięki wentylacji tego typu, można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację, co jest istotne dla każdego właściciela domu. To interesująca propozycja, której warto się bliżej przyjrzeć.

Ogrzewanie gazowe – kiedy dobre, a kiedy złe

Ogrzewanie gazowe to temat kontrowersyjny. Część osób uważa się za wielkich zwolenników tej metody, a inna część z kolei odradza innym tę inwestycję i radzi, by wybrali inny rodzaj ogrzewania. Wszystko przez to, że ogrzewanie gazowe faktycznie potrafi wyciągnąć od człowieka duże pieniądze. Prawdą jest jednak, że czasem w pewnych sytuacjach ogrzewanie gazowe wychodzi taniej. Poznajmy te sytuacje. Po pierwsze ogrzewanie gazowe jest przyjemne i komfortowe. Droższe od węgla, ale tańsze od elektrycznego.

To sprawia, że pewna część osób je sobie chwali i namawia innych do tego, by ogrzewanie gazowe zamontowali. Po drugi jeśli mamy dobrze ocieplony budynek, gdzie ciepło nie ucieka ani przez ściany, ani okna, strych, czy piwnicę – wtedy możemy pomyśleć o tym, czy ogrzewanie gazowe przypadkiem nie jest dla nas. W ten sposób nie stracimy. Ma to oczywiście odniesienie do każdego rodzaju grzania. Jednak taniej i rozsądniej jest wydać pieniądze na ogrzanie domu, niż za każdym razem, gdy przychodzi sezon grzewczy tracić kolejne tysiące bezpodstawnie. Jeśli mamy dobrze ocieplony dom, odpowiedni.

Podsumowanie oferty: https://ogrzej.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge