Jak uzyskać dofinansowanie na ogniwa słoneczne?

Fotowoltaika  to coraz częstszy widok zdobiący domy jedno- i wielorodzinne, ogródki działkowe, a nawet wielkie przedsiębiorstwa i fabryki. Zwolenników efektywnego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii stale przybywa, co przyczynia się do szybkiego rozwoju technologicznego i większej dostępności dla nowych inwestorów. Wiele państw wkraczając w XXI wiek wprowadziło nieodpłatną pomoc i dotacje na instalacje fotowoltaiczne, a Unia Europejska narzuciła państwom członkowskim normy dotyczące ekologicznych systemów. Do 2020 roku aż 20% całej wyprodukowanej energii w UE ma pochodzić z odnawialnych źródeł, z czego obligatoryjnym celem dla Polski jest 15% w całym proekologicznym sektorze.

W związku z narzuconymi standardami, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska również wprowadził pomocne dofinansowania – więcej na ten temat https://suntrack.pl/content/23-dofinansowanie-fotowoltaika, mające wspierać projekty chroniące atmosferę, przyczyniające się do zmniejszenia szkodliwych zanieczyszczeń i poprawy efektywności energetycznej. Jeśli chodzi o całkowity budżet przewidziany na ekologiczne systemy produkcji energii, w tym fotowoltaikę i oczywiście ogniwa fotowoltaiczne, dotacje i pożyczki wyniosą ok. 1 miliarda zł.

Prócz inwestorów mających na celu budowę systemu za kilkadziesiąt bądź kilkaset tysięcy, na wsparcie mogą również liczyć prywatni konsumenci dzięki projektowi o nazwie „Prosument”. Jest to niezwykle istotne przy walce z zanieczyszczeniami powietrza, ponieważ wielkość produkowanej energii przez zakłady energetyczne jest ściśle uzależniona od zużycia lokalnego, czyli zużycia prądu przez każdego z nas. Nawet najmniejsze ich odciążenie może w dużym stopniu wpłynąć na ekosystem.

Więcej na temat baterii słonecznych i systemów fotowoltaicznych można przeczytać na Systemy-fotowoltaika.pl

One Response to Jak uzyskać dofinansowanie na ogniwa słoneczne?

  1. Myślę, że warto wspomnieć o nowej poprawce w ustawie o oze, pozwalającej uzyskać dotację nie tylko do zakupu instalacji fotowoltaicznej, lecz także do produkcji energii z OZE. W przypadku fotowoltaiki nawet 65 gr za kWh!
    Krystian Dudek ostatnio opublikował…Energy-Solar S.C.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge