Złote czasy dla specjalistów

Dobre czasy dla pracobiorców średniego oraz wyższego stopnia. Cykliczne badanie Antal Global Snapshot pokazuje, iż w dalszym toku rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i kierowników. Zwiększenie zatrudnienia takich pracowników w ciągu najbliższych trzech miesięcy planuje 66 procent instytucji. Raptem 11 procent kierowników chce zrealizować redukcje zatrudnienia pośrodku tejże grupy zawodowej.

Liderami w przyjmowaniu fachowców i przełożonych są niezmiennie środowiska usług biznesowych. Na następnym miejscu znajduje się przemysł komputerowy. Oba sektory od lat przewyższają statystyczną intensywność rekrutacji dla Polski. W towarzystwie liderów znalazła się ponadto gałąź e-commerce oraz nowe media.

Specjaliści Antal International zwracają uwagę, że polscy konsumenci coraz entuzjastycznie korzystają z możliwości robienia zakupów przez net. W związku z tym dużo instytucji, głównie z obszaru handlu ma potrzebę angażowania speców e-commerce. Powiększa się też potrzeba komunikacji z klientem w cyfrowym świecie oraz tym samym zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu marketingu internetowego.

Powiększenie zatrudnienia będzie także miało znaczenie w usługach prawnych a również w rynku motoryzacji oraz lotnictwa.

Do dziedzin, które przodują w rekrutacji przynależą także księgowość i consulting oraz również bankowość i FMCG czyli sektor mieszczący materiały szybko zbywalne. Wedle Antal Global Snapshot wielką intensywność zatrudnienia przewiduje się też w takich dziedzinach jak: telekomunikacja, handel detaliczny i ubezpieczenia. Branże, które rejestrują nieco niższą dynamiczność zatrudnienia to farmaceutyka, branża chemiczna, hutnictwo, górnictwo i przemysł ciężki.

Rezultaty badania wskazują, iż tendencje sektora pracy w Europie Środkowo-Wschodniej są podobne jak w Polsce. 65 procent pracodawców w regionie planuje zatrudniać w ciągu najbliższych trzech miesięcy a 12 procent spośród nich zasugerowało redukcję etatów.

Polska i nasz obszar wyjątkowo korzystnie wypadają na tle tak tytułowanych ekonomii rozwiniętych, które nieco gorzej plasują się pod względem prognozowanej dynamiki selekcji. Dla przykładu w Belgii 59 procent właścicieli będzie zatrudniać ekspertów oraz menedżerów, we Francji 50 procent, w Niemczech 34 procent a w Austrii 36 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge